Czasem może Ci się nie chcieć…

„Jesteśmy pełni plam, ale pomimo tego, świeci się coś, prawda? I to coś może stać się dla kogoś ogarkiem w ciemności” Taki mam dziś dzień i takie refleksje. Czytacie informacje na tym portalu, no, niektórzy czytają… A w nich – żyj zdrowiej, jedz inaczej, ruszaj się, to zdrowe, to służy, tak lepiej… Wydawać się może to takie proste. Czy ja, czy inne osoby piszące na przejrzyjnaoczy.pl są … idealne?

W miesiącu, kiedy będziemy kierować uwagę na nasze zdrowie psychiczne, trzeba też powiedzieć, że musimy dać czasem naszej ambicji odpocząć!

Czy tu w redakcji Przejrzyj Na Oczy zawsze bezwzględnie i bezwarunkowo stosujemy się do zasad przez nas prezentowanych? Czy zawsze tak było, czy to raczej proces nas do takich wyborów doprowadził? Czy jestem, czy my jesteśmy bezwzględni, radykalni w dawanych  zaleceniach? Czy raczej wybaczamy sobie chwile słabości, zjedzenia paru kostek, a co tam, tabliczki czekolady, wylegiwania się pod kocem zamiast siłowni? 

Otóż dokładnie tak czasem jest, ale czy dlatego mamy przestać mówić o tym, co jest dobre?

„Jesteśmy pełni plam, ale pomimo tego, świeci się coś, prawda? I to coś może stać się dla kogoś ogarkiem w ciemności”.

Jesteśmy wszyscy ludźmi, moi drodzy, pełni plam. Nie jest naszą cechą wrodzoną, ani nawet jedynie nadrzędną wartością bycie doskonałym w swoich staraniach o zdrowie. Jedyne co nas cechuje ( a czasem nawet wyróżnia) to… proces, to dążenie, to niepoddawanie się pomimo potknięć, wybaczanie sobie ich gdy upadniemy, podnoszenie się by dalej iść, podejmować wyzwanie, do przodu.

Czasem to, że nie jesteśmy doskonali, a normalni bywa dla kogoś objawieniem. Czasem, dopiero taka informacja sprawia, że stajemy się ludzcy, prawdziwi. Czasem właśnie dlatego stajemy się dla kogoś wiarygodni, dlatego, że sami przeszliśmy tę drogę, którą mu proponujemy. Czasem wzmacnia tę właśnie myśl, że może warto spróbować, że „skoro jemu/ jej się udało to i mnie się uda!”

Możesz także przeczytać...  Jak poradzić sobie ze stresem? Praktyczne rady, które działają.

Jesteśmy pełni plam…. I właśnie dlatego wiemy, że nie zawsze będzie łatwo, przyjemnie i z górki. Wiemy, że na drodze do zachowania zdrowego, sprawnego ciała i spokojnego umysłu będą trudności, wyboje i pokusy. Wiemy jednak i wierzymy, że damy, że dacie radę! Pomimo plam. A może właśnie dzięki nim… bo to one pokazują, że trzeba coś zmienić!

>> Jeśli chcesz zrozumieć wpływ naszego życia na zdrowie – KUP KSIĄŻKĘ PRZEJRZYJ NA OCZY dr n.med. Agaty Plech!


Czytaj więcej na zdrowie!
Nosić, czy nie nosić? Oto jest pytanie!

Zastanawiacie się może czy warto nosić maseczki na nos i usta gdy wychodzimy poza własny dom? Jest przecież tyle sprzecznych Czytaj całość

Odporność w czasach kryzysu zdrowia.

Od kilku tygodni w mediach, na ulicach i w naszych myślach króluje jeden temat- koronawirus. Boimy się go, boimy się Czytaj całość

Jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem?

W dobie pandemii koronawirusa dociera do nas ogromny szum medialny.  Co robić? Jak się zabezpieczyć? Co jeść? Czy można wyjść Czytaj całość

Koronawirus. Dlaczego milczałam…

W sieci wrzenie sięga zenitu. Koronawirus atakuje nie tylko realnie, ale rozsiewa również strach, lęk o zdrowie swoje i bliskich, Czytaj całość

Udostępnij! Powiedz znajomym, że to ważne!